Zaburzenia erekcji można leczyć bez leków i suplementów

Zaburzenia erekcji można leczyć bez leków i suplementówMężczyźni cierpiący na dysfunkcje seksualne mogą odnieść sukces w odwróceniu ich problemu, skupiając się na czynnikach stylu życia, a nie tylko opierając się na lekach, jak wynika z nowych badań na Uniwersytecie w Adelajdzie.

W nowym artykule opublikowanym w Journal of Sexual Medicine, naukowcy podkreślają częstotliwość występowania zaburzeń erekcji i braku pożądania seksualnego wśród polskich mężczyzn w wieku 35-80 lat.

W okresie pięciu lat, 31% z 810 mężczyzn zaangażowanych w badanie opracowało jakąś formę zaburzeń erekcji.

„Relacje seksualne są nie tylko ważną częścią dobrego samopoczucia ludzi. Z klinicznego punktu widzenia niezdolność niektórych mężczyzn do wykonywania czynności seksualnych może być również związana z szeregiem innych problemów zdrowotnych, z których wiele może być osłabiających lub potencjalnie śmiertelnych” – mówi profesor Gary Wittert, kierownik Dyscypliny Medycyny na Uniwersytecie w Adelajdzie i dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Fundacji Masonów dla Zdrowia Mężczyzn.

„Nasze badania wykazały, że duża część mężczyzn cierpi na jakąś formę zaburzeń erekcji, co jest niepokojące. Główne czynniki ryzyka dla tego są zazwyczaj warunki fizyczne, a nie psychologiczne, takie jak nadwaga lub otyłość, wyższy poziom spożycia alkoholu, o trudności w spaniu lub obturacyjny bezdech senny, i wiek.

„Dobrą wiadomością jest to, nasze badanie wykazało również, że duża część mężczyzn były naturalnie przezwyciężenie problemów z erekcją. Wskaźnik remisji u osób z zaburzeniami erekcji wyniósł 29%, co jest bardzo wysokie. To pokazuje, że wiele z tych czynników wpływających na mężczyzn są modyfikowalne, oferując im możliwość zrobienia czegoś z ich stanu”, mówi profesor Wittert.

Główny autor referatu, dr Sean Martin z University of Adelaide’s Freemasons Foundation Centre for Men’s Health, mówi: „Nawet wtedy, gdy leki na problemy seksualne, aby pomóc w erekcji jest wymagane, to prawdopodobnie będzie znacznie bardziej skuteczne, jeśli czynniki stylu życia są również uwzględnione.

„Zaburzenia erekcji może być bardzo poważnym problemem, ponieważ jest to znacznik podstawowej choroby sercowo-naczyniowej, a często występuje zanim stany serca staną się widoczne. Dlatego mężczyźni powinni rozważyć poprawę ich wagi i ogólnego odżywiania, ćwiczenia więcej, pić mniej alkoholu i mieć lepszy sen w nocy, jak również zająć się czynnikami ryzyka, takimi jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i cholesterolu.

„To nie tylko może poprawić ich zdolności seksualne, ale również poprawić ich stan zdrowia układu krążenia i zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę, jeśli jeszcze jej nie mają”.

Wyniki te są częścią badania dotyczącego starzenia się mężczyzn Florey Adelaide na Uniwersytecie w Adelajdzie, które zostało sfinansowane przez National Health and Medical Research Council (NHMRC).