Co lekarze i dietetycy sądzą o zażywaniu suplementów diety?

opinie lekarzy na temat suplementów diety na porawę erekcjiTematyka związana z coraz to popularniejszym trendem łykania tabletek na wszelkie dolegliwości poszerza krąg zainteresowanych. W Polsce szczególnie dostrzegalne są z tym problemy. Niestety nasz kraj jest w czołówce rankingów, w których to obywatele są uzależnieni od leków i innych specyfików. Niemalże każdy Polak łyka jakieś tabletki, które nie zostały przepisane przez lekarza. Łatwy dostęp do suplementów i to jakich się chce, zwłaszcza na poprawę potencji, prowadzi niestety do wielu tragedii. Zmusza to do postawienia dwóch pytań: co o suplementach sądzą lekarze oraz po drugie, czy należy ograniczyć do nich dostęp?

Opinia lekarzy oraz specjalistów farmaceutów

Lekarze co do zasady są zgodni, że większość suplementów diety na poprawę erekcji dostępnych na rynku nie mają nic wspólnego z rzeczywistym leczeniem. Tak naprawdę, żeby dany produkt poprawiał zdrowie to z reguły nosi nazwę lek. Istnieje teoria, że to koncerny farmaceutyczne wymyśliły suplementy diety, aby zarabiać jeszcze większe pieniądze. Jak popularność danego leku na receptę zależy od preferencji tych, którzy go przepisują. Natomiast specyfiki nieobłożone takim obwarowaniem są łatwiejsze w sprzedaży. Chociażby dlatego, że można stworzyć dobrą kampanie reklamową, dzięki której osoby chętnie pójdą do apteki po takie tabletki. Jednakże to nie zmienia faktu, że istnieje kilka suplementów, które można stosować we wstępnym etapie danej jednostki chorobowej. Należą do nich zaburzenia erekcji czy niski poziom libido. Potocznie nazywane niebieskie tabletki nie są szkodliwe i jeśli są dobrej jakości to mogą rzeczywiście pomóc mężczyźnie.

Czy jest możliwość i sens ograniczenia dostępu do suplementów diety?

Oczywiście, jeśli na taki pomysł wpadły rząd czy chociażby minister zdrowia i wprowadziliby prawo, które ograniczałoby taki dostęp, to oczywiście wszystko jest możliwe. Jednak jeśli chce się być realistą to trzeba wiedzieć, że lobby farmaceutyczne jest bardzo silne. Taka reforma mocno by w nie uderzyła, więc istnieje minimalne szanse na to. Poza tym suplementy same w sobie nie stanowią dużego zagrożenia dla zdrowia ludzi. Chodzi po prostu o to, aby umiejętnie łączyć różne preparaty. Kolejną kwestią jest przemyślenie czy rzeczywiście potrzebuje na każdy ból, czy zwykły symptom kolejnej tabletki. Najważniejsze jest jednak by nie zażywać zbyt dużej ilości i pamiętać, że zawsze warto konsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *