Co tak naprawdę kryje się za popularnymi suplementami diety?

Obecnie w ciągu jednej przerwy reklamowej w telewizji możemy zobaczyć co najmniej 3 a nawet i 5 reklam dotyczących różnego rodzaju suplementów diety. Firmy farmaceutyczne wyczuły, że to świetny interes i obecnie na każdą dolegliwość mamy po kilkanaście produktów, które je zwalczają. Począwszy od takich trywialnych kwestii jak zgaga czy wzdęcia po już bardziej poważne schorzenia jak ból serca czy wątroby. Ludzie zamiast udać się do lekarza pierwszego kontaktu wolą na własną rękę pobawić się w medyka i farmaceutę w jednym. Prawda jest taka, że jeśli coś ma leczyć to się nazywa lekiem, a nie suplementem diety. Z tego powodu warto wiedzieć jakie witaminy i minerały należy przyjmować, aby skorzystać na tym najbardziej. W dzisiejszym wpisie poruszymy ten temat, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Produkcja suplementów – za co tak naprawdę płacimy?

Cena suplementu diety (zwłaszcza tego na brak erekcji) zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest oczywiście na jakie schorzenie ma pomóc – często te na odchudzanie są zdecydowanie droższe. Natomiast kolejna kwestią jest to jak bardzo jest taki produkt reklamowany w środkach masowego przekazu. Z racji tego, że emisja spotu reklamowego w telewizji nie należy do najtańszych, znaczą część tego wydatku pokrywa konsument. Ponadto ważne jest to z jakich składników jest wyprodukowany. Niestety większość to cukier i syntetyczne witaminy. Jeśli chce się kupić tabletki o naturalnym składzie trzeba się liczyć ze znacznie większym wydatkiem niż 10 złotych. I co najważniejsze warto kupować te lepsze produkty w sklepach internetowych, a nie stacjonarnych. Wyjdzie to po prostu taniej, ponieważ odejdzie od ceny marża sklepu.

Przy jakich schorzeniach warto sięgnąć po suplement diety?

Jeśli ma się do czynienia z realnymi chorobami to zdecydowanie lepiej wybrać wizytę u lekarza. Natomiast nie ma nic złego w sięgnięciu po taki specyfik w przypadku chociażby chęci zrzucenia kilku kilogramów. Często co prawda takie produkty nie mają jakiegoś super składnika, który rzeczywiście bez zbędnego wysiłku sprawiłby, że zniknie nadprogramowa tusza. Jednakże działa to często jak efekt placebo. Podobnie jest w przypadku problemów z erekcją. Jeśli tego typu zaburzenie nie jest wynikiem poważnej choroby, typu cukrzyca, to śmiało można sięgnąć po suplement diety. Szczególnie pomocne mogę się wydać te tabletki brane na godzinę przed stosunkiem, ponieważ nie leczą, ale dają odpowiedniego kopa, aby mężczyzna był w stanie odbyć stosunek z finałem.